| | | |


Detail události

World Cultural Council: Awards 2020

22.11.2019

Světová kulturní rada (World Cultural Council) oceňuje individuální i institucionální úspěchy dosažené ve vědě, umění a vzdělávání. Prestižní ocenění jsou v aktuálním ročníku udělována ve dvou kategoriích. 

 

The Albert Einstein World Award of Science

je každoročně udílena vědcům z celého světa jako prostředek uznání a podpory vědeckého a technologického výzkumu a vývoje. Zaměřuje se na ocenění výzkumu, který znamená skutečný přínos pro lidstvo. 

Nominanti by měli být vědci, jejichž úspěchy mohou sloužit jako inspirace pro budoucí generace. Důraz bude věnován jednotlivcům nebo institucím věnujícím se přírodním vědám a živé přírodě (neurovědy, lékařství, chemie, geologie, geofyzika, geografie, geomorfologie, kartografie, biologie, biochemie, fyzika, matematika, astronomie apod.)

Vítěz je vybrán interdisciplinární komisí, která se skládá ze světově uznávaných vědců, mezi nimi i několika laureátů Nobelovy ceny. Cena zahrnuje diplom, pamětní medaili a finanční ocenění ve výši US$ 10, 000.

The José Vasconcelos World Award of Education 

je udílena jednou za dva roky. Vhodným kandidátem je renomovaný pedagog, autorita v oblasti výuky nebo jednotlivec, který prosazuje vzdělávací politiku. Sám nebo se svým týmem by měl mít významný vliv na rozvoj kultury pro lidstvo.

Kvalifikační porota je složena z mezinárodně uznávaných umělců, autorit a členů Světové kulturní rady (World Cultural Council). Cena zahrnuje diplom, pamětní medaili a finanční ocenění ve výši US$ 10, 000.

 

Detailní informace o požadovaných náležitostech nominace naleznete zde.

Kontaktní email: nominations@consejoculturalmundial.org

Poznámka: nominační dopis prosíme připravit jménem rektora bez podpisu. 

 

Dokumenty a další informace o nominovaném musí být uvedeny v angličtině

Vlastní nominace nejsou přijímany. Nominace musí být podány rektorem Masarykovy univerzity nejpozději do 12. 12. 2019, proto prosím, zasílejte nominace nejpozději do 22. 11. 2019 na Odbor pro akademické záležitosti MU. 

 

Mgr. Tereza Dvořáková 31.10.2019 10:51

nahoru