| | | |


Detail události

Soutěž Přeměna odpadů na zdroje

31.3.2019

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje 3. ročník soutěže, která hledá inspirativní projekty hledající nové využití pro druhotné suroviny. Cílem je šetřit primární zdroje a přírodu.

Do soutěže mohou být přihlášeny projekty budující odpovědný přístup k využívání surovin, které máme. Může jít o kreativní zpracování použitých plastů či starého papíru nebo inovativní využití druhotných surovin ve stavebnictví a výrobě. Zároveň se mohou hlásit projekty, jež krátkým videospotem inspirují k využívání použitých výrobků.

Soutěž je určena především studentům škol na všech stupních vzdělávání, výrobním podnikům, stavebním firmám a obcím. Žáci základních a středních škol si pak mohou vybrat, jestli se budou věnovat tvorbě konkrétních výrobků z odpadu, nebo jestli raději natočí zajímavé osvětové video.

Své projekty soutěžící hlásí do jedné ze 7 kategorií.

Soutěžní kategorie: výrobní podniky; stavebnictví; projekty veřejné správy; studenti VŠ; studenti VOŠ, SŠ A SOU; žáci ZŠ, ZUŠ a DDM nebo dalších organizací volnočasových aktivit; videoprojekty žáků ZŠ, organizací volnočasových aktivit, studentů VOŠ, SŠ a SOU.

Uchazeči se mohou hlásit od ledna 2019 prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře, ve kterém popíší svůj projekt a připojí vizuální dokumentaci.

Uzávěrka přihlášek: 31. 3. 2019

Pět nejlepších účastníků soutěže obdrží pozvání na slavnostní vyhlášení vítězů do Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky.

Další informace naleznete na stránkách soutěže.

Bc. Tereza Hanusová 22.02.2019 15:01

nahoru